Serwis

Długie lata doświadczeń i eksploatacji naszych stołów wykazały, że są one praktycznie „nie do zdarcia” (bezusterkowe) i ich żywotność przekracza znacznie 10 lat.

95% zgłoszeń serwisowych stanowią elementy napędów elektrycznych. Siłownik elektryczny jest elementem kupowanym przez nas u dystrybutorów tych urządzeń i w związku z tym nie mamy wpływu na jego bezawaryjność, aczkolwiek wybieramy producentów o najwyższej renomie na świecie (siłowniki ulegają często awarią czysto mechanicznym – np. zerwany przez nieuwagę kabel, pęknięta obudowa przez uderzenie itp.). Przez wiele lat używaliśmy napędów firmy Linak, niestety 5 lat temu zmieniła się struktura właścicielska firmy, co zaowocowało znacznym osłabieniem jakości, do tego stopnia, że zmuszeni byliśmy z nich zrezygnować. Obecnie używane przez nas napędy firmy Powergate, są najmniej awaryjnymi napędami jakie kiedykolwiek używaliśmy. Jedna usterka na 500 wyprodukowanych stołów.

W związku z powyższym bardzo Państwa prosimy, zanim zgłosicie usterkę siłownika, o sprawdzenie czy wszystkie wtyczki są wciśnięte w swoje gniazda i czy któryś z kabli nie nosi znamion uszkodzeń mechanicznych.

Wszystkie stare modele siłowników, które się zużyły możemy zastąpić nowymi, potrzebujemy tylko dokładne dane siłownika, który Państwo posiadacie, żeby dopasować długość. Poniżej zamieszczony jest cennik siłowników i ich akcesoriów.

Inną częścią, która może wymagać wymiany jest tapicerka, której zużycia niestety nie da się zapobiec w ciągu lat pracy i wystawiania jej na różne przeciążenia i rozciągnięcia. Zużycie to jest procesem naturalnym i niestety nieodwracalnym. Jednakowoż wymianę takiej tapicerki przy dobrej jej konserwacji przeprowadzić można raz na kilka lat (mamy bardzo mało zapytań na ten temat).

Oferujemy wykonywanie przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych – poniżej został zamieszczony ich cennik.


W razie awarii, pytań lub innych problemów dotyczących sprzętu prosimy o kontakt:

Listownie
„SUMER” Sp. z o.o.
ul. Kaszubska 1
45-323 Opole

E-mailem na adres
biuro@sumer.com.pl

Telefonicznie
+ 48 733 795 823 (dział serwisowy)
77 451 01 06 (biuro)


Poniżej zamieszczamy cennik części wymiennych w formatach pdf: